13. 1 par skeppslanternor, 1900-talets första hälft "Styrbord och babord"

koppar, glas, H 40 ink. handtag, B 33, D 23 cm.

Varunr 64847

Auktionen startar om
7 dagar 8 tim
3 December 2020 19:00
Auto

Mälardalens Nätauktion, Torsdag den 3:e december kl 19

Budgivning pågår
Lägg till i kalender

Onsdag 2:a december kl 15-19 samt torsdag 3:e december kl 9-17. Auktionshallen i Järvastaden (Mönstringsv 9, Solna)

Med anledning av coronaviruset kommer vi denna auktion att förlänga våra utlämningstider och vara frikostiga med våran lagringskostnad.

*Auktionen startar på nätet torsdag den 3:e december kl 19.
*Om du inte har möjlighet att delta under nätauktionen så kan förhandsbud läggas fram till auktionsstart(torsdag 3/12 kl 19). Dina bud tas då med och auktionsprogrammet bjuder åt dig enligt budstegen.
*Startpris 200:- (20% köpprovision samt 10:- slagavgift tillkommer)

Utlämningstider: Fredag den 4/12 kl 9-16, lördag den 5/12 kl 11-16, måndag den 7/12 kl 9-17, tisdag den 8/12 kl 9-17, onsdag den 9/12 kl 9-17 samt torsdag den 10/12 kl 9-17.

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 10 SEK Ink.moms

Om inget annat anges bör varan anses ha normalt bruksslitage.
Varorna är EJ funktionstestade av auktionsfirman.
Inhandlade varor avhämtas om inget annat anges i auktionshallen i Järvastaden.

Vill ni ha godset skickat?
I vissa fall kan vi skicka föremål, vi reserverar oss dock att neka till
ömtåliga samt skrymmande föremål. Vi ansvarar EJ för hur varan hanteras
efter den lämnat oss. Frakt sker alltid på köparens bekostnad.
Minsta hanteringskostnad är 150:- samt postens avgifter.

Andra populära objekt