45. Färglitografi, Karl Axel Pehrson

signerad & daterad
rammått 43*35 cm (placering vägg 1)

Varunr 63360

24 September 2020 19:00

Klubbslag12,00 SEK13,00 SEK14,00 SEK15,00 SEK 1,000 SEK20,00 SEK21,00 SEK22,00 SEK23,00 SEK

1,000 SEKTorsdag 18:59
950 SEKTorsdag 18:59
900 SEKTorsdag 18:03
450 SEKTorsdag 01:32
200 SEK2020-09-12 09:50
200 SEK Startpris

Mälardalens Nätauktion, Torsdag den 24:e september kl 19

Onsdag 23:e september kl 15-19 samt torsdag 24:e september kl 9-17. Auktionshallen i Järvastaden (Mönstringsv 9, Solna)

Utlämningstider: Fredag den 25/9 kl 9-16, lördag den 26/9 kl 11-16, måndag den 28/9 kl 9-17, tisdag den 29/9 kl 9-17, onsdag den 30/9 kl 9-17 samt torsdag den 1/10 kl 9-17.

Med anledning av coronaviruset kommer vi denna auktion att förlänga våra utlämningstider och vara frikostiga med våran lagringskostnad.

*Auktionen startar på nätet torsdag den 24:e september kl 19.
*Om du inte har möjlighet att delta under nätauktionen så kan förhandsbud läggas fram till auktionsstart(torsdag 24/9 kl 19). Dina bud tas då med och auktionsprogrammet bjuder åt dig enligt budstegen.
*Startpris 200:- (20% köpprovision samt 10:- slagavgift tillkommer)

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 10 SEK Ink.moms

Om inget annat anges bör varan anses ha normalt bruksslitage.
Varorna är EJ funktionstestade av auktionsfirman.
Inhandlade varor avhämtas om inget annat anges i auktionshallen i Järvastaden.

Vill ni ha godset skickat?
I vissa fall kan vi skicka föremål, vi reserverar oss dock att neka till
ömtåliga samt skrymmande föremål. Vi ansvarar EJ för hur varan hanteras
efter den lämnat oss. Frakt sker alltid på köparens bekostnad.
Minsta hanteringskostnad är 150:- samt postens avgifter.