14. Färglitografi, Peter Dahl

(1934-2019) signerad, numrerad och daterad 172/210, -79, "Dansande par" dagermått 53,5*37 cm. (placering vägg 1)

Varunr 62161

4 Juni 2020 19:00

Klubbslag23,00 SEK24,00 SEK25,00 SEK 650 SEK5,00 SEK6,00 SEK7,00 SEK

5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2325 SEK

650 SEK2020-06-04 19:02
600 SEK2020-06-04 17:22
500 SEK2020-06-02 14:36
400 SEK2020-05-28 14:56
200 SEK Startpris

Mälardalens Nät 200604, Torsdag den 4:e juni kl 19

Onsdag 3:e juni kl 15-19 samt torsdag 4:e juni kl 9-17. Auktionshallen i Järvastaden (Mönstringsv 9, Solna)

Utlämningstider: Fredag den 5/6 kl 9-16, SÖNDAG den 7/6 kl 11-16, måndag den 8/6 kl 9-17, tisdag den 9/6 kl 9-17, onsdag den 10/6 kl 9-17 samt torsdag den 11/6 kl 9-17.

Med anledning av coronaviruset kommer vi denna auktion att förlänga våra utlämningstider och vara frikostiga med våran lagringskostnad.

*Auktionen startar på nätet torsdag den 4:e juni kl 19.
*Om du inte har möjlighet att delta under nätauktionen så kan förhandsbud läggas fram till auktionsstart(torsdag 4/6 kl 19). Dina bud tas då med och auktionsprogrammet bjuder åt dig enligt budstegen.
*Startpris 200:- (20% köpprovision samt 10:- slagavgift tillkommer)

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 10 SEK Ink.moms

Om inget annat anges bör varan anses ha normalt bruksslitage.
Varorna är EJ funktionstestade av auktionsfirman.
Inhandlade varor avhämtas om inget annat anges i auktionshallen i Järvastaden.

Vill ni ha godset skickat?
I vissa fall kan vi skicka föremål, vi reserverar oss dock att neka till
ömtåliga samt skrymmande föremål. Vi ansvarar EJ för hur varan hanteras
efter den lämnat oss. Frakt sker alltid på köparens bekostnad.
Minsta hanteringskostnad är 150:- samt postens avgifter.