1. Färglitografi, Mona Huss Walin

(f. 1944) signerad och numrerad 226/435, "Stockholmsmotiv" dagermått 69,5*49,5 cm. (placering vägg 1)

Varunr 62150

Auktionen startar om
16 tim, 13 minuter
4 Juni 2020 19:00
Auto

5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2325 SEK

800 SEK2020-05-31 23:15
750 SEK2020-05-29 20:23
350 SEK2020-05-28 22:53
300 SEK2020-05-26 22:19
200 SEK2020-05-22 12:55
200 SEK Startpris

Mälardalens Nätauktion, Torsdag den 4:e juni kl 19

Budgivning pågår
Lägg till i kalender

Onsdag 3:e juni kl 15-19 samt torsdag 4:e juni kl 9-17. Auktionshallen i Järvastaden (Mönstringsv 9, Solna)

Med anledning av coronaviruset kommer vi denna auktion att förlänga våra utlämningstider och vara frikostiga med våran lagringskostnad.

*Auktionen startar på nätet torsdag den 4:e juni kl 19.
*Om du inte har möjlighet att delta under nätauktionen så kan förhandsbud läggas fram till auktionsstart(torsdag 4/6 kl 19). Dina bud tas då med och auktionsprogrammet bjuder åt dig enligt budstegen.
*Startpris 200:- (20% köpprovision samt 10:- slagavgift tillkommer)

Utlämningstider: Fredag den 5/6 kl 9-16, SÖNDAG den 7/6 kl 11-16, måndag den 8/6 kl 9-17, tisdag den 9/6 kl 9-17, onsdag den 10/6 kl 9-17 samt torsdag den 11/6 kl 9-17.

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 10 SEK Ink.moms

Om inget annat anges bör varan anses ha normalt bruksslitage.
Varorna är EJ funktionstestade av auktionsfirman.
Inhandlade varor avhämtas om inget annat anges i auktionshallen i Järvastaden.

Vill ni ha godset skickat?
I vissa fall kan vi skicka föremål, vi reserverar oss dock att neka till
ömtåliga samt skrymmande föremål. Vi ansvarar EJ för hur varan hanteras
efter den lämnat oss. Frakt sker alltid på köparens bekostnad.
Minsta hanteringskostnad är 150:- samt postens avgifter.

Andra populära objekt